KATETRY RIOCATH®

 

         Existuje nespočet urinárních katetrů (močových cévek), mezi nimiž  si  může  dnešní člověk vybírat. Zejména v případě dlouhodobě opakované autokatetrizace se jedná o mimořádně významnou volbu, a proto ji doporučujeme konzultovat s odborným personálem.

         Pravděpodobnost  vzniku  komplikací  spojených  s  katetrizací  je  ovšem v případě všech současných katetrů velice vysoká, a  proto  jsme  nesmírně vděční  za  to,  že nyní po mnoho letech vývoje konečně máme v rukou plně funkční prototypy produktu, který by se měl stát revolučním řešením.

        Katetry fungující na celosvětově patentovaném principu RIOCATH® se díky svým unikátním vlastnostem natolik vymykají z dnešních standardů, že v praxi v podstatě nemohou mít konkurenci. Posoudit by to ale měl každý sám.

           Efekt je zřejmý již během jednoduchého dlaňového testu.

              Klíčové je především  odbourání  rizika  zanesení  infekce,  což  je  v současnosti  častý, a v mnohých případech bohužel dokonce životu nebezpečný problém pojící se s katetrizací.

           Díky našemu unikátnímu principu everzibilní trubičky jej však lze účinně eliminovat, jelikož vnější vrstva cévky, která přichází do kontaktu s okolním prostředím, je během aplikace  bezpečně  ukryta  mezi   oběma   plášti   stěny   trubičky.  Přímo   do  kontaktu s močovým traktem tak vždy přichází pouze naprosto sterilní materiál, ačkoli je během aplikace možné se katetru libovolně dotýkat. To mimochodem zásadně usnadňuje manipulaci v průběhu zavádění, které je navíc podstatně šetrnější, jelikož katetr RIOCATH® na povrch vnitřní tkáně plynule doléhá a  na  rozdíl od  dnes běžných katetrů se po něm netře a nezpůsobuje poranění na  vnitřní stěně močové trubice.

        Aplikace je proto o poznání méně bolestivá.

          Obyčejně se katetry dělí na ženské a mužské. Rozdíl je  zejména v  délce cévky, ale dále  také v tom, že mužský katetr zpravidla disponuje zabudovaným lubrikačním gelem.

       Vzhledem k cenným zkušenostem, které  nám zprostředkovalo  několik našich spřátelených paraplegiček, jsme však nakonec dospěli k závěru, že bude lepší vydat se cestou jedné univerzální varianty na bázi původně ryze mužských katetrů, jelikož ženy již dnes kvůli snazší manipulaci často upřednostňují mužský katetr před tím  ženským. Navíc  je legislativně dáno, že v případě existence dvou  odlišných provedení jsou  vyžadovány  dvě nezávislé certifikace, což v podstatě znamená dvojnásobné byrokratické martýrium, ačkoliv reálně jsou mezi oběma typy katetrů jen zanedbatelné rozdíly.

        V současnosti proto pracujeme na finální podobě našeho „unisex“ katetru, přestože původním záměrem, se kterým jsme ještě do nedávna počítali, byla produkce dvou různých produktů dle stávajících trendů, které tímto hodláme změnit.

          Katetr RIOCATH® lze také snadno napojit na sběrný sáček se speciálním jednoduchým zámkem a  vytvořit tak uzavřenou soupravu těchto dvou komponentů.

             Sada je  pak vhodná   k používání zejména tam, kde není nablízku toaleta, do níž by bylo možné moč vypustit. Tedy například tehdy, používáte-li invalidní vozík a jste právě na cestě mimo dosah WC. Tuto pomůcku však lze používat v mnoha různých situacích sportu nevyjímaje.

              Katetry RIOCATH® jsou určeny pouze k jednorázovému použití, neobsahují PVC a  mají  zaoblené, nedráždivé tvary všech prvků profilu aktivní části trubice, která je doplněna o univerzální elastické konektory, a proto jsou naše katetry kompatibilní se všemi typy sběrných močových systémů.

          Sběrný sáček je sterilní, opatřený zpětným ventilem, který moč spolehlivě zadržuje, a tím tak zabraňuje jejímu úniku zpátky do cévky. Zachycenou moč je dále možné použít k laboratornímu vyšetření, a díky odtržitelnému růžku je velice snadné sáček vypustit. Celkově se totiž snažíme dbát na to, aby manipulace s našimi produkty byla uživatelsky co možná nepřívětivější.

© 2022 Miroslav Halada

© Riocath Medicare, z.ú. Všechna práva vyhrazena

Riocath Medicare, z.ú.

Chvalovická 1076

289 11 Pečky

 

IČ: 035 93 614

Č. účtu: 5657099319/0800

ID datové schránky: xquszpm

  • Komunitní centrum pro neformální pečovatele v Pečkách
  • Chvalovická 1076
  • 289 11 Pečky
  • e-mail: komunitni.centrum@riocath.com